DOCTYPE english version | Breathing Bags™ | KORDON
logo napis
left right
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Ostatnie aktualności
prev
2017-07-01
W ofercie marki Kordon pojawiła się nowa pojemność soli Coral Complete o wadze 21,85kg. Receptura się nie zmienia, sól ...
2016-05-30
Kordon Amquel Plus jest zaawansowanym i skutecznym detoksykatorem azotu, produktem o unikalnych właściwościach i ...
2016-04-01
Opublikowaliśmy skład naszej soli, zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją na stronie soli w zakładce skład.
2014-12-08
Drodzy Klienci aktualizacji uległa lista SKLEPÓW PARTNERSKICH, w których będzie można nabyć produkty marki ...
2014-06-25
Miło nam poinformować, że kolejne produkty Kordon są już dostępne w Polsce. W ofercie sklepów z nami ...
2013-10-20
Od dziś produkty KORODN są dostępne w nowym sklepie partnerskim.   Nazwa sklepu: Akwarystyczny24 Adres ...
2013-10-14
W październiku 2013 roku wprowadziliśmy do oferty KORDON nowe, wyjątkowe produkty. Zadbaliśmy również o ich ...
2013-10-01
Witamy na nowej polskiej stronie marki KORDON. Zapraszamy do zapoznania się z rodziną wysokiej jakości produktów ...
next

Worki oddychające Breathing Bags stanowią zupełnie nowatorskie podejście do kwestii wysyłki i transportu żywych ryb oraz bezkręgowców wodnych w torbach plastikowych. Specjalna folia z tworzywa sztucznego użyta w workach Breathing Bags umożliwia stały przepływ gazów, podczas którego następuje przesyłanie dwutlenku węgla z wody na zewnątrz opakowania i pochłanianie tlenu z atmosfery poprzez ścianki opakowania do jego wnętrza. Zapewnia to stały dopływ świeżego tlenu do woreczka i daje rybom oraz innym zwierzętom wodnym możliwość oddychania.

Kordon® Breathing Bags™ to zupełnie nowe podejście do problemu wysyłki i transportu żywych zwierząt oraz roślin wodnych, stąd też worki te doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy zwierzęta lub rośliny muszą przebyć długą i daleką podróż.

Zespół ds. rozwoju produktu w firmie Kordon, we współpracy z grupą specjalistów w dziedzinie tworzyw sztucznych, rozpoczął badania nad technologią, która pierwotnie została opracowana z myślą o zastosowaniu w wojsku i astronautyce. Technologia ta została udoskonalona i wykorzystana do produkcji worków oddychających.

Dzięki swej wyjątkowej konstrukcji, worki Breathing Bags umożliwiają przedostawanie się prostych i złożonych cząsteczek gazu, w szczególności dwutlenku węgla i tlenu, przez plastikową ściankę opakowania. Są przez to produktem oddychającym, nie zaś szczelnym i zamkniętym, jak ma to miejsce w przypadku polietylenowych worków plastikowych. Dopóki na zewnątrz worka Breathing Bag utrzymują się odpowiednie warunki do oddychania, dopóty zwierzętom znajdującym się w jego wnętrzu nie zabraknie tlenu.

Cząsteczki dwutlenku węgla wydostają się z worka Breathing Bag czterokrotnie szybciej niż cząsteczki powietrza do niego wchodzą. Dzięki temu możliwe jest stałe oczyszczanie wody z toksycznego dwutlenku węgla, który zostaje zastąpiony przez tlen. Firma Kordon wysłała już miliony paczek w workach "Sachets", skonstruowanych zgodnie z technologią Breathing Bag, w których transportowała między innymi żywe pokarmy dla ryb akwariowych (rureczniki, słonaczki, dafnie, wodzienie i inne). Ponadto, worki oddychające Breathing bags były setki tysięcy razy z powodzeniem wykorzystywane do wysyłki i transportu ryb, koralowców oraz roślin wodnych na całym świecie.

Przed opracowaniem technologii Breathing Bag, jedynymi dostępnymi workami plastikowymi służącymi do transportu ryb i bezkręgowców wodnych były szczelne torby polietylenowe, które nie przepuszczały gazów. Użycie worka nie przepuszczającego powietrza niesie za sobą konieczność, jeszcze przed jego zamknięciem, wtłoczenia tlenu.

Takie postępowanie ma wiele wad. Wysokie stężenie tlenu w zamkniętym worku powoduje, że staje się on łatwopalny, zaś samo opakowanie zajmuje nam dużo cennego miejsca. Wreszcie, z chwilą wyczerpania zapasów tlenu, nie ma już możliwości powtórnego bezinwazyjnego napełnienia worka.

Trujący dwutlenek węgla powstający wskutek wymiany gazowej gromadzi się w wodzie i wypiera z niej tlen. Natlenione powietrze we wnętrzu worka może okazać się nieodpowiednie dla ryb, ponieważ (szczególnie w krajach słabo rozwiniętych) skompresowany tlen może być skażony. Worek częściowo napełniony wodą i dopełniony powietrzem sprawia, że ciecz rusza się w trakcie transportu, co może stresować ryby.