DOCTYPE english version | PhosRid™ | KORDON
logo napis
left right
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Ostatnie aktualności
prev
2017-07-01
W ofercie marki Kordon pojawiła się nowa pojemność soli Coral Complete o wadze 21,85kg. Receptura się nie zmienia, sól ...
2016-05-30
Kordon Amquel Plus jest zaawansowanym i skutecznym detoksykatorem azotu, produktem o unikalnych właściwościach i ...
2016-04-01
Opublikowaliśmy skład naszej soli, zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją na stronie soli w zakładce skład.
2014-12-08
Drodzy Klienci aktualizacji uległa lista SKLEPÓW PARTNERSKICH, w których będzie można nabyć produkty marki ...
2014-06-25
Miło nam poinformować, że kolejne produkty Kordon są już dostępne w Polsce. W ofercie sklepów z nami ...
2013-10-20
Od dziś produkty KORODN są dostępne w nowym sklepie partnerskim.   Nazwa sklepu: Akwarystyczny24 Adres ...
2013-10-14
W październiku 2013 roku wprowadziliśmy do oferty KORDON nowe, wyjątkowe produkty. Zadbaliśmy również o ich ...
2013-10-01
Witamy na nowej polskiej stronie marki KORDON. Zapraszamy do zapoznania się z rodziną wysokiej jakości produktów ...
next

PhosRid to wysoce wydajny środek filtrujący, który w szybki sposób adsorbuje duże ilości fosforanu oraz krzemianu i na stałe usuwa je z wody. W rezultacie tworzy on zdrowe środowisko wodne dla ryb, koralowców i roślin.

Fosforan i krzemian trafiają do akwarium w czasie podmian wody i z czasem mogą osiągnąć szkodliwy poziom stężenia, ponadto fosforany często są dodawane w pokarmach. Duże ilości fosforanu i krzemianu często prowadzą do zmętnienia wody oraz pojawienia się niechcianych glonów. Ponadto fosforany blokują budowanie się szkieletu korali. Stosowanie preparatu PhosRid pozwala kontrolować ten stan. PhosRid to wysoce wydajny środek filtrujący, który w szybki sposób dokonuje adsorpcji dużych ilości fosforanu i krzemianu oraz na stałe usuwa je z wody. Efektem działania środka jest powstanie zdrowego środowiska dla życia ryb, koralowców i roślin.

W komplecie 2 woreczki filtracyjne na PhosRid.

  • Przed użyciem przepłukać. W celu określenia poziomu fosforanu w wodzie należy użyć testów do pomiaru fosforanów. Środek PhosRid należy umieścić w miejscu, gdzie przepływ wody jest największy, np. w filtrze (kubełkowym, karnistrowym, narożnym lub zraszanym). Środek PhosRid należy umiejscowić w czystym woreczku filtracyjnym (dołączony do produktu) w celu odizolowania od innych czynników. Należy użyć około ¼ szklanki (czyli 60 gramów) środka na 100l wody. Stężenie fosforanu i krzemianu w wodzie powinno gwałtownie zmniejszyć się i ustabilizować do poziomu niższego od 0,02 ppm. Kiedy stężenie fosforanu i krzemianu zaczyna wzrastać, obecnie używany środek PhosRid należy wymienić na nowy.  W przypadku organizmów wrażliwych na zmianę odczynu pH, jak np. koralowce miękkie (koralowce skórzane), należy upewnić się przed użyciem środka czy poziom pH wody jest odpowiedni, a następnie regulować jego odczyn co 12 godzin (jest to konieczne w przypadku zastosowania jakiegokolwiek środka usuwającego fosforany). Uwaga: Środek może powodować wydzielanie ciepła przy pierwszym kontakcie z wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.


    UWAGA: Preparat przeznaczony do akwarium, nie do spożycia przez ludzi. Trzymać z dala od dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przepłukać letnią wodą. W przypadku połknięcia udać się do lekarza.