DOCTYPE english version | Coral Sea® Complete z AmQuel'em | KORDON
logo napis
left right
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Ostatnie aktualności
prev
2017-07-01
W ofercie marki Kordon pojawiła się nowa pojemność soli Coral Complete o wadze 21,85kg. Receptura się nie zmienia, sól ...
2016-05-30
Kordon Amquel Plus jest zaawansowanym i skutecznym detoksykatorem azotu, produktem o unikalnych właściwościach i ...
2016-04-01
Opublikowaliśmy skład naszej soli, zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją na stronie soli w zakładce skład.
2014-12-08
Drodzy Klienci aktualizacji uległa lista SKLEPÓW PARTNERSKICH, w których będzie można nabyć produkty marki ...
2014-06-25
Miło nam poinformować, że kolejne produkty Kordon są już dostępne w Polsce. W ofercie sklepów z nami ...
2013-10-20
Od dziś produkty KORODN są dostępne w nowym sklepie partnerskim.   Nazwa sklepu: Akwarystyczny24 Adres ...
2013-10-14
W październiku 2013 roku wprowadziliśmy do oferty KORDON nowe, wyjątkowe produkty. Zadbaliśmy również o ich ...
2013-10-01
Witamy na nowej polskiej stronie marki KORDON. Zapraszamy do zapoznania się z rodziną wysokiej jakości produktów ...
next

Coral Sea® Complete z AmQuel'em to mieszanka wysokogatunkowych soli zawierająca wszystkie niezbędne składniki i śladowe minerały, które pozwalają na odtworzenie warunków naturalnych panujących w wodzie oceanicznej. Mieszanka Coral Sea Complete Salt Mix może być zastosowana w wodzie demineralizowanej, wodzie źródlanej lub zwykłej wodzie z kranu powodując powstanie bezpiecznej wody morskiej przeznaczonej do akwariów słonowodnych.

Unikatowa formuła Coral Sea® Complete zawiera w sobie preparat AmQuel, środek oczyszczający wodę. Środek AmQuel zawarty w zaawansowanej formule uzdatnia świeżo zmieszaną wodę słoną jeszcze przed wlaniem do akwarium. Preparat AmQuel neutralizuje chlor, chloraminę oraz amoniak, które występują w wodzie wodociągowej. Zastosowanie środka AmQuel w wodzie świeżej podczas procesu podmiany wody powoduje błyskawiczną neutralizację amoniaku w wodzie w akwarium. Każda podmiana wody w akwarium poprzedzona odpowiednim przygotowaniem nowej, świeżej wody, zwiększa jej jakość i zapewnia bezpieczeństwo żyjącym w niej organizmom.


Mieszanka Coral Sea® Complete z AmQuel'em może być stosowana zarówno z wodą demineralizowaną jak i zwykłą wodą wodociągową. Kompletna formuła zawierająca oczyszczalnik wody AmQuel neutralizuje i detoksykuje chlor, chloraminę oraz amoniak, często występujące w wodzie wodociągowej. Stosowanie mieszanki soli z dodatkiem środka AmQuel sprawia, że woda staje się bezpieczna dla organizmów, które w niej żyją.

Pomiędzy poszczególnym podmianami wody można w razie konieczności stosować dodatkowo produkty AmQuel Plus i NovAqua Plus.

 • Mieszanka soli Coral Sea® Complete z AmQuel'em została stworzona przez profesjonalistów, którzy rozumieją potrzeby współczesnych akwarystów morskich. Mieszanka przyspiesza rozwój organizmów żyjących nawet w bardzo wyrafinowanych akwariach rafowych, a także akwariach przeznaczonych do hodowli ryb morskich oraz koralowców. Charakterystyka formuły Coral Sea Complete:

  1. Zawiera środek AmQuel® firmy Kordon. Unikatowa formuła (w oczekiwaniu na otrzymanie patentu) mieszanki sprawia, że Coral Sea® Complete z AmQuel'em to jedyna sól, która neutralizuje chlor i chloraminę, a następnie usuwa amoniak powstały w wyniku skutecznej neutralizacji chloraminy.

  2. Zawiera ważne pierwiastki śladowe oraz mikroskładniki pokarmowe, które tworzą optymalne środowisko życia dla nawet niezwykle wrażliwych organizmów morskich.

  3. Zawiera zwiększoną ilość wapnia (w porównaniu do naturalnej wody morskiej) przez co wspiera i przyspiesza rozwój koralowców.

  4. Rygorystyczna selekcja surowców chemicznych dokonana według ścisłych standardów produkcyjnych zapewnia powstanie soli o niezwykle wysokim stopniu rozpuszczalności. Sól Coral Sea® Complete z AmQuel'em szybko rozpuszczają się w wodzie i nie powodują tworzenia się osadów i mętnienia wody.

  5. Mieszanka Coral Sea® Complete z AmQuel'em produkowana jest w najnowocześniejszym zakładzie wytwarzającym sól, gdzie każdy etap procesu produkcji jest pieczołowicie i dokładnie kontrolowany. W rezultacie, powstaje produkt, który charakteryzuje się poniższymi właściwościami:
   

  • Jednakowość i jednorodność – każde opakowanie Coral Sea® Complete z AmQuel'em zawiera tę samą mieszankę soli. Nieważne czy wyciągasz opakowanie ze środka, z dołu czy z wierzchu półki.
  •  Spójność – każde opakowanie Coral Sea® Complete z AmQuel'em jest dokładnie takie samo. Każde opakowanie jest identyczne dzisiaj i będzie identyczne za tydzień, za miesiąc i w przyszłości.


  6. Nowoczesne, efektowne opakowanie zaprojektowane w odpowiedzi na najczęściej zadawaną krytykę dotyczącą tradycyjnych form pakunku. Koniec z luźnymi torebkami, które łatwo się drą i powodują rozsypywanie soli w sklepie lub magazynie. Koniec z ciężkimi i trudnymi do transportu wiadrami. Mieszanka Coral Sea® Complete z AmQuel'em zapakowana jest w unikatowe, kwadratowe pudełko, które nie tylko estetycznie prezentuje się na półce, ale również zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne opakowania.

  7. Mieszanka Coral Sea® Complete z AmQuel'em została wyprodukowana i opracowana przez firmę Kordon – firmę z ponad 50-letnim doświadczeniem w dziedzinie nauk morskich oraz wytwarzaniu produktów przeznaczonych dla akwarystyki domowej i zorganizowanej. Preparaty z serii NovAqua i AmQuel były pierwszymi produktami w swoim rodzaju i szybko stały się standardem w branży. Jesteśmy przekonani, że mieszanka Coral Sea® Complete z AmQuel'em równie szybko stanie się nowym standardem w akwarystyce morskiej.

 • 1. Wlej do czystego pojemnika odpowiednią ilość wody i wsyp mieszankę soli Coral Sea® Complete z AmQuel'em. Użyj całego opakowania albo mniej. Mieszanka Coral Sea® Complete z AmQuel'em jest produkowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii przetwarzania i mieszania, dlatego też możesz z pełnym przekonaniem mieszać już niewielkie jej ilości. (Jeden kubek wystarczy do przygotowania około 2 galonów, czyli ok. 7,56 litra wody morskiej.)


  2. Dokładnie wymieszaj. Użyj pompy albo napowietrzacza, aby doprowadzić do cyrkulacji wody i pełnego rozpuszczenia soli. W celu zapewnienia pełnego nasycenia tlenem, przed użyciem roztworu zawsze warto go dokładnie napowietrzyć.


  3. Zmierz poziom zasolenia przy pomocy dokładnego areometra Kordon Coral Sea® Hydrometer i dostosuj go do swoich wymagań. Dodaj ponownie niewielką ilość soli w celu zwiększenia poziomu zasolenia. Dodaj więcej wody w celu obniżenia poziomu zasolenia. Ciężar właściwy mieszczący się w przedziale od 1,020 do 1,024 jest dopuszczalny dla większości akwariów morskich.


  4. W celu utrzymania idealnych warunków panujących w wodzie zaleca się przeprowadzanie regularnych częściowych podmian wody. Co 2-4 tygodnie należy podmienić 20%-25% wody akwariowej. Nowa, nieużywana woda powinna być odpowiednio przygotowana z użyciem mieszanki Coral Sea® Complete z AmQuel'em

  5. Soli nie wolno mieszać w akwarium, w którym przebywają zwierzęta. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Pomiędzy kolejnymi użyciami produktu, szczelnie zamykać opakowanie.  UWAGA: Kontakt z solą w suchej postaci może spowodować podrażnienie skóry lub oczu. W razie kontaktu ze skórą lub oczami należy obficie przemyć powierzchnię skóry lub oczy za pomocą czystej, świeżej, zimnej wody, a następnie zasięgnąć porady lekarskiej.

 • Skład jonowy ppm soli Coral Sea Complete z amquelem przy naturalnym zasoleniu 35 ppt

  Jony Coral Sea Naturalnie
  Cl (chlorki) 19,380 19,400
  Na (Sód) 10,614 10,800
  So4 (Siarczany) 2,619 2,800
  Mg (Magnez) 1,353 1,290
  Ca (Wapń) 445 411
  K (Potas) 389 392
  HCO3 (Wodorowęglany) 193 140
  Sr (Stront) 6.4 6.1

  Sól rafowa Coral Sea Complete z Amquel'em zawiera zwiększone poziomy wapnia, magnezu, ważnych dla życia pierwiastków śladowych i mikroelementów w tym:

  Fe (Żelazo) Co (Kobalt)
  Zn (Cynk) Se (Selen)
  Ni (Nikiel) Mo (Molibden)
  F (Fluor) V (Vanad)
  Mn (Mangan) Ba (Bar)
  Witaminy i inne prawnie zastrzeżone składniki