DOCTYPE english version | Sea Clear | KORDON
logo napis
left right
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Ostatnie aktualności
prev
2017-07-01
W ofercie marki Kordon pojawiła się nowa pojemność soli Coral Complete o wadze 21,85kg. Receptura się nie zmienia, sól ...
2016-05-30
Kordon Amquel Plus jest zaawansowanym i skutecznym detoksykatorem azotu, produktem o unikalnych właściwościach i ...
2016-04-01
Opublikowaliśmy skład naszej soli, zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją na stronie soli w zakładce skład.
2014-12-08
Drodzy Klienci aktualizacji uległa lista SKLEPÓW PARTNERSKICH, w których będzie można nabyć produkty marki ...
2014-06-25
Miło nam poinformować, że kolejne produkty Kordon są już dostępne w Polsce. W ofercie sklepów z nami ...
2013-10-20
Od dziś produkty KORODN są dostępne w nowym sklepie partnerskim.   Nazwa sklepu: Akwarystyczny24 Adres ...
2013-10-14
W październiku 2013 roku wprowadziliśmy do oferty KORDON nowe, wyjątkowe produkty. Zadbaliśmy również o ich ...
2013-10-01
Witamy na nowej polskiej stronie marki KORDON. Zapraszamy do zapoznania się z rodziną wysokiej jakości produktów ...
next

SEA CLEAR to skuteczny uzdatniacz wody przeznaczony do akwariów z wodą morską i brachiczną w celu zmniejszenia stopnia mętności. W skład preparatu SEA CLEAR wchodzą syntetyczne nieorganiczne związki koloidalne, które łączą się z cząsteczkami zawieszonymi w wodzie oczyszczając ją wizualnie.

Po dodaniu do wody słonej lub brachicznej, preparat SEA CLEAR natychmiast tworzy specjalny osad (tzw. kłaczek), który przechwytuje cząsteczki zawieszone. Stosowany w połączeniu z filtrem mechanicznym, oczyści wodę akwariową z nadmiernych ilości zawieszonych cząstek stałych materii. SEA CLEAR pełni również funkcję uzdatniacza złoża filtracyjnego i poprzez dostarczanie materiału koloidalnego, który fizycznie przypomina materiał wytworzony przez bakterie nitryfikacyjne, uniemożliwia powstawanie mętnych osadów zarówno w świeżych, podżwirowych złożach filtracyjnych jak i tych, których działanie zostało zaburzone. Właściwości absorpcyjne materiału koloidalnego przyczyniają się również do usuwania z wody nierozpuszczonych związków organicznych, które często są widoczne pod postacią żółtawej wody w nowo założonych akwariach.

 • W trakcie uzdatniania wody bezkręgowce filtrujące takie jak: małże, koralowce, robaki z grupy Sabellidae, wąsonogi i inne, mogą zamykać się w celu zapewnienia ochrony przed zatkaniem się aparatu filtracyjnego. Jest to zjawisko tymczasowe, które w żaden sposób nie jest szkodliwe dla ich zdrowia.

 • Preparat Sea Clear można stosować ze wszystkimi uzdatniaczami wody i środkami leczniczymi firmy Kordon takimi jak NovAqua, AmQuel oraz Fish Protector. Preparat Sea Clear pozostaje stabilny i trwały w roztworze przez długi okres czasu. Zawiera nietoksyczne uwodnione zasadowe związki koloidalne.

 • Preparat Sea Clear nie jest ani środkiem leczniczym, ani środkiem chemioterapeutycznym, stąd też nie jest przeznaczony do leczenia konkretnych chorób. Preparat Sea Clear należy stosować jako uzdatniacz wody w akwariach z wodą morską i brachiczną. Preparat nie działa poprawnie w wodzie słodkiej. Użycie preparatu w wodzie słodkiej będzie skutkowało gwałtownym podwyższeniem jej poziomu pH (zwiększeniem zasadowości).

 • SPOSÓB UŻYCIA

  • Klarowanie wody i wspomaganie procesów filtracyjnych:
  • Stosuj 1 łyżeczkę preparatu (około 5ml) na każde 40-80l wody. Nie należy zatrzymywać normalnego procesu filtracji.
  • Krótko, ale energicznie zamieszaj wodę, aby preparat mógł rozejść się równomiernie w akwarium. Uwaga: aby zwiększyć skuteczność produktu, rozpuść właściwą dawkę preparatu w szklance wody słodkiej i dodaj do wody akwariowej.
  • Stosuj raz na 24 godziny do momentu aż w wodzie nie będzie żadnych cząsteczek zawieszonych.
  • Produkt stosowany zgodnie z zalecanym stężeniem może uzdatnić do 1814 litrów wody.

   

  UWAGA: Preparat przeznaczony do akwarium, nie do spożycia przez ludzi. Trzymać z dala od dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przepłukać letnią wodą. W przypadku połknięcia udać się do lekarza.

 • Preparat Sea Clear zawiera w sobie czynnik flokulacyjny, który działa bezpośrednio po dodaniu do wody morskiej. Koloidy błyskawicznie wchodzą w reakcję z jonami metali (tj. CA+ 2 , Mg+ 2 , Cu+ 2) tworząc uwodniony roztwór, który bardzo szybko przeistacza się w tzw. kłaczek, a następnie w osad. Kłaczek przechwytuje i wiąże cząsteczki zawieszone - żywe oraz nieżywe, a także organiczne oraz nieorganiczne – i przemieszcza je do złoża filtracyjnego. Kiedy roztwór koloidalny przeniknie już do podłoża, absorbuje on kolejne cząsteczki zawieszone oraz nierozpuszczone związki organiczne. Powłoka koloidalna działa jak uzdatniacz dla złoża filtracyjnego i wspiera rozwój bakterii filtracyjnych. Masa koloidalna jest również odpowiedzialna za tzw. „absorpcję pojemności“, tzn. usuwanie żółtych przebarwień z wody, podobną do sposobu, w jaki działa węgiel aktywny w fazie ciekłej.

 • W czasie stosowania preparatu nie jest wymagane przedsięwzięcie żadnych specjalnych środków ostrożności. Niewielkie przedawkowanie produktu może skutkować zmętnieniem wody powstałym w wyniku nadmiernej ilości koloidów – nie stanowi to jednak zagrożenia dla zdrowia i życia zwierząt wodnych. Ponad dziesięciokrotne przedawkowanie zalecanej dawki spowoduje gwałtowny wzrost poziomu pH wody i może spowodować śmierć niektórych zwierząt wodnych.