DOCTYPE english version | Historia marki | KORDON
logo napis
left right
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Kordon
Ostatnie aktualności
prev
2017-07-01
W ofercie marki Kordon pojawiła się nowa pojemność soli Coral Complete o wadze 21,85kg. Receptura się nie zmienia, sól ...
2016-05-30
Kordon Amquel Plus jest zaawansowanym i skutecznym detoksykatorem azotu, produktem o unikalnych właściwościach i ...
2016-04-01
Opublikowaliśmy skład naszej soli, zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją na stronie soli w zakładce skład.
2014-12-08
Drodzy Klienci aktualizacji uległa lista SKLEPÓW PARTNERSKICH, w których będzie można nabyć produkty marki ...
2014-06-25
Miło nam poinformować, że kolejne produkty Kordon są już dostępne w Polsce. W ofercie sklepów z nami ...
2013-10-20
Od dziś produkty KORODN są dostępne w nowym sklepie partnerskim.   Nazwa sklepu: Akwarystyczny24 Adres ...
2013-10-14
W październiku 2013 roku wprowadziliśmy do oferty KORDON nowe, wyjątkowe produkty. Zadbaliśmy również o ich ...
2013-10-01
Witamy na nowej polskiej stronie marki KORDON. Zapraszamy do zapoznania się z rodziną wysokiej jakości produktów ...
next

O marce KORDON

Firma Kordon zaopatruje akwarystów oraz posiadaczy stawów hodowlanych w potrzebne im produkty już od lat sześćdziesiątych XX wieku. Stawia na rozwój odpowiednich produktów oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoli je optymalnie wykorzystywać. Wszystkie produkty firmy Kordon stosowane w akwarystyce są poparte wnikliwymi badaniami naukowymi, a także są dokładnie testowane jeszcze przed wypuszczeniem na rynek. Kontrola jakości produktów sprawowana jest nie tylko na etapie produkcji, ale również na etapie dystrybucji.

 

 

Już od ponad pięćdziesięciu lat produkty Kordon i Oasis są synonimem innowacyjności, jakości oraz najwyższej skuteczności w branży. Marki te mogą poszczycić się niezwykle bogatą historią oraz pionierstwem we wprowadzaniu na rynek wielu podstawowych produktów, dziś powszechnie dostępnych w sprzedaży a stworzonych niegdyś z myślą o zwierzętach domowych. Bez względu na to czy był to pierwszy preparat do usuwania amoniaku czy też pierwsze butelki na wodę z zagiętymi nasadkami, nasza firma zawsze poszukiwała sposobów na poprawę jakości życia zwierząt. Najnowsza linia produktów o nazwie TeraRep ledwie raczkuje w porównaniu z serią Kordon czy Oasis, niemniej jednak zdążyła już ona dość mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku dzięki takim preparatom jak Reptile Basking Platforms oraz Reptile Vitamins.

Nasza firma została stworzona w 1950 roku przez naukowców i biologów z California Academy of Sciences and Steinhart Aquarium w San Francisco. Przez wiele lat blisko współpracowaliśmy z Brine Shrimp Sales Company (w latach 50 i 60, firma zajmująca się hodowlą i połowem żywych krewetek solankowych między innymi w Zatoce San Francisco oraz Wielkim Jeziorze Słonym w stanie Utah), Jonco Inc. (w latach 60, producent żwiru akwarystycznego), AquaScape Inc. (w latach 60, importer karpi ozdobnych Koi z Japonii), Tetra Sales U.S.A. (w latach 60 i 70, wyłączny przedstawiciel niemieckiej firmy Tetra Werke w USA), zaś ostatnimi czasy z Novalek Inc. (od lat 80 do roku 2008, firma posiadająca w ofercie szeroką gamę akwariów, stawów ozdobnych, produktów pochodzących z akwakultury, produktów przeznaczonych dla niewielkich zwierząt domowych). W marcu 2008 roku nasza firma została zakupiona przez Edmunda Mowkę, człowieka z wieloletnim doświadczeniem w branży, po czym zmieniła nazwę na Kordon LLC.

Filozofia, którą kieruje się firma Kordon, głosi: "Pracując wspólnie, staniemy się najbardziej postępowym oraz najszybciej reagującym na zmiany rynkowe producentem produktów dla zwierząt domowych". Pomimo tego, że na przestrzeni ostatnich 52 lat, w naszej firmie zaszło wiele zmian związanych z własnością, zarządzaniem oraz rodzajem wytwarzanych produktów, jedną rzeczą, która od zawsze pozostała niezmienna jest nasze poświęcenie i zaangażowanie w sprawy naszych klientów, ich pupili oraz pełne oddanie dla branży, w której działamy.

Dlatego też, jeśli poszukujesz rozwiązań, którym możesz zaufać (Solutions You Can Trust), sięgnij po produkty Kordon, Oasis oraz TeraRep.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami
KORDON POLSKA